Freediving

CO JE TO FREEDIVING?

Podle překladu je freediving volné potápění. Jedná se o potápění na nádech bez dýchacích přístrojů. Pro mě je freediving návrat ke svobodě, pohybu a přírodě. Víceméně kdekoliv a kdykoliv mohu objevovat vodní svět a hlavně limity svého těla.

K freedivingu v přírodě nepotřebuji kromě plavek žádné vybavení. Pokud chci tedy déle vydržet pod vodou, tak se hodí neopren.

K čemu je freediving dobrý?

Jak už jsem zmínil, tak se jedná o skvělý nástroj k sebepoznání. U freedivingu je potřeba se plně soustředit a koncentrovat. Ideálně “vypnout hlavu”.

Kromě ovládání své mysli, budete lépe hospodařit s kyslíkem, navýšíte si objem plic a také se adaptujete na stres. Na dovolené u moře nemusíte řešit, jak a kde si půjčíte dýchací přístroje. Je tedy pravda, že i pro přístrojové potapěče jsou základy freedivingu rozhodně přínosné, znají lépe své tělo a ví, jak se zachovat v krizové situaci.

JE FREEDIVING NEBEZPEČNÝ?

Jako každý jiný sport, ano, i ne. Nebezpečné je to v případě, kdy není dodržena bezpečnost. Pokud znáte své tělo, fyziologii při zádrži dechu pod vodou, máte u sebe někoho, kdo ví, co dělat v nouzi a jste ve známém prostředí, pak je freediving rozhodně bezpečný.

Chcete si to vyzkoušet? Rád se s vámi potkám na mém kurzu.

Blogové články

Používáme cookies

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.