Ta hlavní a nejdůležitější otázka! … totiž téměř vše okolo otužování jsem vám už řekl – ve své knize Začni teď! – ale ta nejzásadnější … fotit/nefotit, kdy a jak?
Podle průzkumu totiž asi 96,4% otužilců leze do vody jen kvůli fotkám. Jak se tedy vyvarovat té bolesti, když si jdu jen pro fotku. A nebo alespoň jak ji minimalizovat. Nedělám to přeci pro své zdraví. Chci být za hrdinu a celou dobu vypadat jako bourák.
V tomto článku si jasně ukážeme jak udělat fotku, která poletí internetem.
Pokud jste žena a máte prsa, pak další řádky číst nemusíte. Pokud tomu tak není, věnujte následujícím řádkům pozornost.
1. prozkoumejte a kopírujte
Nebojte se kopírovat to co se jednou, dvakrát nebo milionkrát osvědčilo. Na IG si zadejte ty správné hastagy, např. otužilci, otužování, coldexposure, coldwater apod. a hledejte, ukládejte fota, která chcete plagovat. Nesnažte se být originální, je to často slepá ulička.
2. vyberte správnou lokalitu
Zvláště pokud nemůžete nabídnout příliš atraktivní tělo, vyberte správnou lokalitu a foťte tehdy, když je hezké, nebo naopak hnusné počasí, které dodá správnou atmosféru. Zvolte koncepci tak, abyste na fotce zabírali jen málo místa. Pokud jde o detail, pak se snažte aby vás z vody koukalo co nejméně a nebo zoomujte vaši nejsilnější partii.
3. pózujte
Doma si nacvičte tu správnou pózu a ten správný úsměv. Před vstupem do vody si udělejte pár kliků a napumpujte se. Při focení zatínejte svaly a v obličeji se snažte tvářit uvolněně.
4. připravte si jasný plán
Na správnou fotku máte jen pár desítek vteřin a proto musí být jasné co, kdy a kde. Sám nejvíc trpím u focení a nikoli při samotném tréninku.
5. foťte až na konci session
Na začátku vaší seance jde především o to se ovládnout a získat nad sebou kontrolu. Fotky z této části jsou často křečovité a úsměv neautentický. Později dochází k uvolnění, vyplavení endorfinů a nastupuje kryodemence – omezení některých funkcí mozku – a my se smějeme i úplným blbostem. Využijte toho – nejlepší fotky jsou při výstupu z vody nebo těsně před ním.
6. mobil nebo fotoaparát
Doporučuji do techniky něco investovat. Například některé outdoorové kamery umožňují fotit i pod vodou nebo mají režim, kdy dělá fotky každou půl vteřinu a tak můžete udělat 500 fotek – to je i z výstupem z auta – a pak vybrat tu správnou. Jedna dvě se jistě najdou. Také není špatné investovat do malého stativu.
7. neboj se být za trapáka
Prostě nastav fotoaparát, vlítni na 3 vteřiny do vody a takhle to zopakuj 15x. Jasně, ostatní otužilci budou ohrnovat nos a možná padne i několik posměšných poznámek, ale věř mi, že až budeš rozklepaný sedět ve vytopeném autě, u vody se zjeví hned několik tvých utajených následovníků.
Věřte mi, tohle je tutovka. Dělám to stejně, co jste mysleli.
Váš světový rekordman.
Více tipů jak na otužování efektivně a vezpečně najdete v mé knize Začni teď! a na mém workshopu!